Piotr Biankowski i Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu – Murmańsk 2019

kwiecień 3, 2019 | 0 komentarzy

Emocje już opadły, Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu Murmańsk 2019 przechodzą do historii. Wspaniała impreza, doskonałe wyniki, atmosfera, której nie da się zapomnieć! Festiwal zimowego pływania z gwiazdami, które przypieczętowały swoją dominację w tej dyscyplinie sportu. Wydarzenie, podczas którego z dobrej strony zaprezentowali się „młodzi”, przełamując kolejne bariery lodowego pływania!

W pamięci pozostanie mi wyścig, w którym Petr Stoychew płynął na dystansie 1 km …. to był klasyk, Bułgar nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest nr 1 na świecie… rozegrał to w wielkim stylu. Robi mi się gorąco na sercu, gdy wspominam polską złotą sztafetę 4 × 50 metrów. Uwielbiam starty drużynowe, nauczyłem się tego, grając w rugby w Gdyńskiej Arce – najsłabsze ogniwo staje się najmocniejszym elementem drużyny i tak się stało – walka, emocje, radość!

Mój udział w Mistrzostwach to 4 starty 3 indywidualne:
– 1 km stylem dowolnym Mistrzostw Świata i 15 miejsce w kategorii open (z czasem 14:46:06), 7 miejsce w kategorii wiekowej.
– Puchar Arktyki 500m stylem dowolnym i 3 miejsce w kategorii 07:3:94
– 50m motylem – morświnem [śmiech] to srebrny medal w kategorii wiekowej.

Oraz jeden w drużynie, czyli wspomniana wcześniej złota sztafeta Arktyki 4 × 50 m stylem dowolnym.

Pojechałem na te zawody już jako doświadczony zawodnik, były to moje drugie mistrzostwa świata tej federacji, czyli IISA. Znam swoje miejsce w szeregu, ale walczę i poprawiam czasy – to cieszy [uśmiech]. Cały czas mam ochotę walczyć i wygrywać!

Muszę tu podkreślić, że dzięki moim sponsorom pojechałem bardzo dobrze przygotowany zarówno pod względem fizycznym, jak również psychicznym. Dzięki Ticargo i Nivis Chłodnictwo miałem komfort, realizowania optymalnego treningu co przełożyło się na mistrzowskie wyniki. O sprzęt treningowy, startowy oraz stroje zadbały marki Aquasphere i Pitbullcity. Oprawę medialno-wizerunkową zrealizowało Pcontent.pl.

Nie byłbym sobą – Ambasadorem Fundacji Ronalda McDonalda – gdybym nie wykorzystał okazji, aby zorganizować akcję zbierania funduszy na programy Fundacji. Tu medal dla darczyńców! Brawo kochani 2350 zł, czyli np. 3 pary drzwi do drugiego domu Ronalda McDonalda w Warszawie, którego budowa właśnie się rozpoczyna!

Dziękuję całej Reprezentacji Polski, to zaszczyt być z Wami, walczyć o medale, cieszyć się zwycięstwami, dyskutować o przyszłości naszej dyscypliny sportu! Reprezentacja Polski zdobyła 20 medali – zajęła 1 miejsce w klasyfikacji medalowej. Jest wielkie osiągnięcie polskiego sportu! Tworzymy razem historię!

Za rok już mistrzostwa Świata Ferdracji IWSA na Słowenii w Bled. W zestawieniu dystansów jest 1 km, a to nowość w tej federacji – można powiedzieć, sami tego chcieli [śmiech].

Nie przerywam treningów, teraz czas na sezon letni. Wkrótce projekt TRI2Help będziemy pomagać z Garminem, który na moim nadgarstku dzielnie dba o to, abym nie przesadził podczas treningów. Myślę, że czas już na indywidualne przepłynięcie zatoki gdańskiej. Czeka również korona oceanów, którą zaczniemy od kanału Catalina we wrześniu. Plany mam ciekawe, boję się tylko, co na to powiedzą Piotr Netter – Trener pływania i Karol Zalewski JaTrenuje [śmiech]

Wszystkim dziękuje za trzymanie kciuków i dobre słowo [uśmiech] Trzymajcie się ciepło i zachowajcie zimną krew!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piotr Biankowski

Piotr Biankowski

pływak ekstremalny

Sportowiec ekstremalny, trenował pływanie, rugby, aktualnie z powodzeniem uprawia Triatholn oraz Swim Run. Jednak jego prawdziwą pasją jest lodowe pływanie inaczej winter swimming.

Fundacja w #TRI2help na podium

Fundacja w #TRI2help na podium

2019 Rokiem Charytatywności w Triathlonie. Fundacja w #TRI2help na podium! Na parę miesięcy przed IRONMAN 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zainaugurowana została akcja #TRI2help. Zaproszeni ludzie ze świata sportu, mediów i kultury zaangażowali się w zbiórki...

Bezpieczeństwo nad wodą – eksperci radzą

Bezpieczeństwo nad wodą – eksperci radzą

Zbliża się sezon letni, wakacje i odpoczynek nad wodą. Zaczynamy również pływać open water. Pływajmy z głową! Na zaproszenie magazynu SEKA wypowiedziałem się na temat zastosowania dronów od Pelixar w ratownictwie wodnym. Niezależnie od tego, czy jesteśmy...

Murmańsk – lecę z Tricargo!

Murmańsk – lecę z Tricargo!

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata zimowego pływania. Już w marcu 2019 roku będę reprezentował Polskę, ścigając się z najlepszymi pływakami zimowymi na świecie. Będziemy pływać w lodowatych wodach Murmańska za kołem podbiegunowym. Do Murmańska lecę z...

W swoim żywiole!

W swoim żywiole!

Ciemno, morko, zimno… to wręcz idealne warunki do organizacji ekstremalnego wyścigu pływackiego. Pierwsze w Polsce zawody pod ziemią odbyły się na Dolnym Śląsku w podziemnym kompleksie Włodarza – części projektu Riese. Do startu w głównym wyścigu na 1 kilometr stawiła...

Share This